Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wapové odkazy

Témata:
1. Wapové vyhledávače
2. Překladové slovníky
3. Sport
4. Loga na displej
5. Televizní programy
6. Počasí


1. Wapové vyhledávače

wList.cz (wap.wList.cz)
wList je známý wapový vyhledávač. Obsahuje přes 900 odkazů na české i zahraniční stránky. Naleznete zde také žebříček Top 10 nejoblibenějších stránek.

Wapko (wap.wapko.sk)
Slovenský wapový vyhledávač, který odkazy zatřiďuje do dvanácti kategorií. Naleznete zde i žebříček nejlepších stránek vybrané podle tvůrce.

WapJag (wapjag.com)
Je to jeden z mezinárodních vyhlávačů. Vlastní odkazy na tisíce zatříděných stránek.

Google (wap.google.com)
Internetový vyhledávač, který má i své stránky na wapu. Hledá ovšem jen webové stránky, které dokáže převést do podoby pro mobilní telefony. Ovšem pohyb po webových stránkách na mobilu je někdy obtížný.

2. Překladové slovníky

Slovník Atlas.cz (slovnik.atlas.cz/wapslovnik.asp)
Dobře použitelný slovník nabízí také překlad z češtiny do ruštiny nebo naopak. Samozřejmostí je překlad z Anglického, Německého a Francouzkého jazyka.

Slovník wList.cz (slovnik.wList.cz)
Zde se nabízí opravdu rozsáhlý pětijazyčný slovník (Angličtina, Němčina, Francouzština, Španělština a Italština). Slovník zvládá oboustranný překlad.

3. Sport

Eurosport (wap.eurosport.com)
Na této wapové stránce naleznete mnoho informací ze sportu. Server nabízí několik jazyků, čeština však bohužel chybí.

Zpravodajství ze sportu (wap.idnes.cz)
Tyto stránky nabízejí informace o sportovních událostech, většinou se zabývají fotbalovou a hokejovou ligou. Naleznete zde zpravodajství i z ostaních sportů.

Hokej.cz (wap.hokej.cz)
Tento server jistě potěší fanoušky hokeje. Naleznete zde výsledky české extraligy a mnoho dalšího.

Fotbal (wap.mujklub.cz)
Na tomto serveru naleznete aktuální výsledky Ligy mistrů, poháru UEFA a také samozřejmě první české fotbalové ligy.

Formule 1 (F1.wlist.cz)
Výsledky posledních závodů se dozvíte na F1.wList.cz. Pak jsou zde dále aktuality, zajímavosti a profily jezdců a týmů.

4. Loga na displej

Mojelogo (wap.mojelogo.cz)
Na tomto známém serveru naleznete přes 3000 log na telefony Nokia a 1500 log na telefony podporující EMS. Za logo se zde platí kreditem Mojelogo. Naleznete zde také melodie, WAP hry, spoustu JAVA her a mnoho dalších služeb. Webová stránka je www.mojelogo.cz.

Esato (wap.esato.com)
Přes 3000 log se nachází na tomto serveru. Všechny loga a melodie jsou na tomto serveru ZDARMA! Esato dále nabízí různé vychytávky pro Ericsson T68. Tento server nepodporuje zasílání log přes EMS ani MMS. Webová stránka je www.esato.com.

Pro Ericssony (ericsson.wlist.cz)
Tato wapová stránka určená pro (Sony) Ericssony nabízí stovky obrázků a melodií na stažení přes WAP.

Pro Siemensy (mt-siemens.aktualne.cz/wap)
Zdarma na stažení jsou zde loga, melodie a dokonce i spořiče displeje pro modely C45 a výše.

Pro Nokie (nokialogo.wlist.cz)
Tuto stránku si najdou příznivci, ať už starších nebo novějších Nokií, kteří hledají dobré logo pro svého mobilního přítele.

Pro Motoroly (freewap.cz/wap/motorola)
I Motoroly podporují stahování obrázků z Wapu. Jejich nabídka je však poměrně menší oproti jiným značkám. Ale i pár desítek obrázků potěší.

Red Boss (www.redboss.cz)
Spousta log a melodií na mobilní telefony...

5. Televizní programy

TV Magazín (wap.atspraha.cz/tv)
Wapová verze TV Magazínu nabídne programy třicetišesti českých, ale i zahraničních stanic. Podívejte se, co se vysílá dnes, večer i zítra. U každého pořadu naleznete krátký, ale stručný popis.

TV Programy Atlas (wap.atlas.cz/dalsisluzby.asp)
Tyto stránky Atlasu nenabízejí již tolik možností. Můžete se podívat, co vysílá na jednom ze čtyřiceti programů dnes, večer i za další dva dny, bohužel bez dalších podrobností.

Tiscali TV (wap.tv-tip.cz)
Tento televizní program vám nabídne přehled programů až na týden dopředu dvacetidevíti stanic, rozdělené na české, kabelové a satelitní. Zde můžete také vyhledávat.

Teletext (wap.tanger.cz/Ewttx.wml)
Wapovou podobu teletextu na české stanice TV Nova a Českou televizi vám nabízejí tyto stránky. Dále zde najdete i normální televizní program a informace o pořadech, na které jinde nenarazíte.

6. Počasí

Počasí ČHMÚ (wap.chmi.cz)
Wapové stránky českého hydrometeorologického ústavu nabídnou velmi podrobné informace o počasí na našem území a v regionech. Stránky také upozorňují na stav ovzduší a ozónu. Předpověď počasí na další dny nechybí.

Počasí wList (pocasi.wList.cz)
Jestliže nevíte co si na sebe dnes vzít, koukněte i na tyto wapové stránky. Poslouží dobře i pro zjištění teplot v celých Čechách a na Moravě.