Jdi na obsah Jdi na menu
 


Užitečné programy

V této sekci bych vám chtěl přiblížit vždy nějaké programy, které jsou užitečné a mohou se vám hodit. I když se internetu týkají jen některé, věřím že vám přijdou vhod.
Pokud znáte nějaké dobré prográmky, podělte se s nimi a napište mi sem o nich.
Pozn.: Další odkazy můžete najít v rubrice "Programy".


Obsah:
1) Programy pro zabezpečení počítače
a) Spybot: Search and Destroy
b) NOD 32
c) Kerio Personal Firewall
d) Spyware Blaster
e) AD-Aware SE Personal Edition
f) Ad-Aware

2) Programy pro údržbu systému a počítače
a) Regcleaner

3) CD, DVD, Zálohování
a) Nero Burning Rom
b) Clone CD, DVD
c) Alcohol 120%

4) Internet
a) Microsoft Internet Explorer
b) Mozilla Firefox

______________________________________________________________________________
1) PROGRAMY PRO ZABEZPEČENÍ POČÍTAČE:

V počítači doporučuji mít nainstalováno více programů pro vaše lepší zabezpečení. Já např. používám tyto všechny programy do položky "E".

Pozn.: Nezapomeňte všechny programy pravidelně aktualizovat!!

A) Spybot: Search and Destroy - www.security.kolla.de
Skvělý program pro odstranění spywaru a jiných nepříjemných prográmků z vašeho PC. Váš počítač může také imunizovat a minimalizovat proniknutí těchto do vašeho pc. Doporučuji silně pro zabezpečení počítače!

B) NOD 32 - www.nod32.com/home/home.htm
Taktéž skvělý antivirový program. Mezi jeho hlavní přednosti patří účinná detekce virů a rychlá kontrola PC. Antivir se automaticky aktualizuje přes internet. Je přehledný a spolehlivý.

C) Kerio Personal Firewall - www.kerio.cz
Do třetice dobrý firewall. Firewall potřebujete pokud jste připojeni k internetu a chrání před všemožnými útoky. Kerio je dobrý firewall, navíc kompletně v češtině. Dobře vypadá a je spolehlivý a hlavně účinný, bezproblémově blokuje všechny útoky "z venku ". Statistika v něm vás přesvědčí, že firewall je v dněšní době opravdu nutný.

D) Spyware Blaster - www.wilderssecurity.com
Vcelku přehledný program pro prevenci před spywarem podobně jako u Spybotu. Ale slouží přímo pro prevenci, chrání Internet Explorer a Mozillu/Firefox
před útoky.

E) AD-Aware SE Personal Edition - www.lavasoftusa.com/
Spolehlivě odstraní špehovací programy, které shromažďují informace o vašem počítači. Má velice pěkny design a ihned zaujme. Stává se mi, že občas objeví více než ostatní.

F) Ad-Aware - www.lavasoftUSA.com
Odlehčená verze Ad-Aware SE. Méně přitažlivá, ale funkční, spolehlivá a svou funkci dobře plní.
------------------------------------------------------------------------------
2) PROGRAMY PRO ÚDRŽBU SYSTÉMU A POČÍTAČE:

Doporučuji dbát na údržbu systému. Např. registry se za nějaký čas zahltí. Proto se je snažte jednou za čas čistit - vyhnete se zbytečné reinstalaci operačního systému.

A) RegCleaner - adresu bohužel momentálně neznám.
Velice přehledný program podobný XP vzhledu. Díky němu se pohodlně odstraňují a upravují položky ze systémového registru. Vyhledání nedělá problémy jako v Regeditu.

------------------------------------------------------------------------------
3) CD, DVD, ZÁLOHOVÁNÍ:

Nejvíce doporučuji Nero. Uvědomte si, že existuje autorský zákon a proto si dejte pozor, co vypalujete. Tyto programy by měly sloužit pouze pro domácí užití a k zálohování vaších osobních dat.

A) Nero Burning Rom - www.nero.com
Nejlepší vypalovací program, sloužící pro zálohování a kopírování CD nebo DVD nosičů. Nero se vypracovalo časem na světovou špičku. Některé verze obsahují více programů. Např. Nero CD, DVD Speed a Nero Drive Speed.

Enterprise Edition obsahuje další užitečné programy jako Nero Cover Designer pro tvoření obalů na disky, Wawe Editor pro úpravu zvuku a Image Driver pro tvoření image disků a další.

B) Clone CD/DVD - www.slysoft.com , www.elby.ch
Slušný vypalovací program, svůj účel ale plní. Některé hry s ním mají kolizi, např. The Sims 2. Po zapnutí se nabídnou 4 funkce - uložení, vypálení, kopírování a smazání dat z přepisovatelných disků.

C) Alcohol 120% - www.alcohol-software.com/
Alcohol je nejlepší program co znám pro vytváření a emulaci CD a DVD disků. Umí najednou vytvořit až 31 virtuálních mechanik a to výrazně vyšší přístupovou rychlostí, až 200x!
Umí pracovat se spoustou formátů. Emulované disky můžete uložit na pevný disk nebo vypálit.
Pro Alcohol 120% existuje také odlehčená verze s názvem Alcohol 90%.

------------------------------------------------------------------------------
4) INTERNET:

A) Internet Explorer - www.microsoft.com
Asi nejpoužívanější internetový prohlížeč vytvořený samotným Microsoftem dodaným s operačnímy systémy. Je přehledný a obsahuje některé funkce navíc. Myslím, že není co více dodávat.

B) Mozilla Firefox - www.mozilla.org
Prohlížeč internetu, který je na úrovni Exploreru, dokonce ho v některých ohledech i předhání. Můžete s ním mít otevřeno více stránek najednou. Pokud bych měl jmenovat dobrou funkci, tak by to byla možnost zobrazení více adres v jednom okně (všechny se načítají, ale není otevřeno více oken).
______________________________________________________________________________